You have skipped the navigation, tab for page content
NSWRL Team Lists: Round 8

All the team lists for Wests Tigers, Balmain Tigers and Western Suburbs teams in Round 8 of their respective competitions.

Wests Tigers Tarsha Gale side will be prepared to come out firing as they take on the bottom of the ladder Canterbury-Bankstown Bulldogs at Hillier Oval.

In junior representatives, Western Suburbs will face the Canterbury-Bankstown Bulldogs in both competitions at Leichhardt Oval while Balmain SG Ball will take on the North Sydney Bears at Hillier Oval with Harold Matthews on the bye.

WEEK EIGHT FIXTURES

Saturday, March 30

10:00am — Tarsha Gale, Wests Tigers vs. Bulldogs at Hillier Oval

10:00am — Harold Matthews, Balmain Tigers vs. Bears at Leichhardt Oval

11:30am — Harold Matthews, Wests Magpies vs. Bulldogs at Hiller Oval

11:30am — SG Ball, Balmain Tigers vs. North Sydney Bears at Leichhardt Oval

1:00pm — SG Ball, Wests Magpies vs. Bulldogs at Hillier Oval

TARSHA GALE

Illawarra Steelers vs. Wests Tigers — Ziems Park at 10:00am

1. Jessica Kennedy 3. Jessica Whelan 4. Georgia Nies 6. Emily Curtain 7. Josephine Bee 8. Abbey Riley 9. Janaya Bent 19. Brooke Gray 11. Briana Dean 10. Mackenzie Stone 13. Sophie Curtain (Interchange: 14. Mamana Alatini 15. Bianca Cornwell 16. Litiana Smith-Warwick 17. Olivia Foster)

HAROLD MATTHEWS

Balmain Tigers vs. North Sydney Bears — Leichhardt Oval at 10:00am

1. Ponipate Rakuli 2. Jamie Tam-O’Connor 3. Christopher Trad 4. Alexander Miltiadous 5. Elijah Sarkis 6. Johnathan Ibrahim 7. Christian Jardim 8. Mataele Fifita 9. Liam Wright-Terry 10. Vaka Aho 11. Brandon Tumeth 12. Will Carroll 13. Jaxson Rahme (Interchange: 16. Wilkinson Papalii-Afoa 17. Semisi Foliaki 22. Reagan Anthony Watts 23. Joseph Schmitzer)

Wests Magpies vs. Canterbury-Bankstown Bulldogs — Hillier Oval at 11:30am

1. Alosomu Lolohea 2. Brayden Wickey 3. Jet Boland 4. Revelation Sio 5. Jay Shipley 6. Justin Matamua 7. Alfred Ah Chong 8. Tristyn Ball 9. Daniel Wood 10. Riley Williams 11. Isaiah Anamani 12. Masei Tavui 13. Jack Simpson (Interchange: 14. Tobin Eade 15. Jude Gomez 17. Teawanui Taute 19. Callum Van Deinsen)

SG BALL

Wests Magpies vs. Bulldogs — Leichhardt Oval at 11:30am

1. Piliaau Togamaga 4. Bryce Crane 3. Paul Grove 2. Bailey Rogers 6. Luke Rouland 7. Harrison Meredith 18. Alan Tuilaepa 9. Kynan English 19. Eti Tavui 11. Jayke Lealuga-Puhotau 12. Brady Saipaia 13. Raymond Redman (Interchange: 14. Maverick Bantin 15. Rick Thorn 16. Kai Wortz 25. Leam Carr)

Balmain Tigers vs. North Sydney — Campbelltown Stadium at 1:30pm

1. Zane Camroux 2. Sam Karwhin 3. Oskar Enasio 4. Josh Rizk 5. Edwayne Afeaki 6. Hayden Essery 7. Cooper Wood 8. Callum Ellis 9. Jake Kusto 10. Darcy Hoy 11. Stylez O’Mara 12. Daniel Skyes 13. Braydon Guyan (Interchange: 14. Jason Smyth 15. Thomas Kwok 16. Irie Brosnahan-Papuni 17. Harley Sanchez)