Australia vs. New Zealand

Friday, May 6 at 7:50pm, Hunter Stadium — live via Channel 9

 

Australia Kangaroos

1. Darius Boyd
2. Semi Radradra
3. Greg Inglis 
4. Josh Dugan
5. Blake Ferguson
6. Johnathan Thurston
7. Cooper Cronk
8. Matt Scott
9. Cameron Smith (capt.)
10. Paul Gallen
11. Josh Papalii
12. Matt Gillett
13. Corey Parker

Interchange:
14. Josh McGuire
15. Michael Morgan
16. James Tamou
17. Sam Thaiday
18. Aidan Guerra

Coach: Mal Meninga

 

New Zealand Kiwis

1. Jordan Kahu
2. Jason Nightingale
18. Brad Takairangi
4. Gerard Beale
5. Dallin Watene-Zelezniak
6. Tohu Harris
7. Shaun Johnson
8. Jesse Bromwich (capt.)
9. Lewis Brown
10. Adam Blair
11. Kevin Proctor
12. Manu Ma'u
13. Jason Taumalolo

Interchange:
14. Kodi Nikorima
15. Greg Eastwood
16. Martin Taupau
17. Sam Moa
20. Kenny Bromwich

Coach: Stephen Kearney

 

Jnr. Kangaroos vs. Jnr. Kiwis

Saturday, May 7 at 3:15pm, Pirtek Stadium — live via Fox Sports

 

Junior Kangaroos

1. Dylan Edwards
2. Curtis Scott
3. Robert Jennings
4. Tyrell Fuimaono
18. Brian Kelly
6. Nathan Cleary
7. Lachlan Croker
8. Tevita Pangai
9. Jayden Nikorima
10. JJ Felise
11. Coen Hess
12. Jaydn Sua
13. Tyrone May

Interchange:
14. Junior Tatola
15. Jacob Host
16. Alex Twal
17. Connor Watson
19. Nat Butcher

Coach: Justin Holbrook

 

Junior Kiwis

1. Brad Abbey
2. Greg Lelesiuao
3. Siosifa Talakai
4. Reimis Smith
5. Ken Tofilau
6. Jamayne Isaako
7. Ata HIngano
8. Poasa Faamausili
9. Brandon Smith
10. Cowan Epere
11. Marata Niukore
12. Esan Marsters
13. James Fisher-Harris

Interchange:
14. Nathaniel Roache
15. Isaiah Papalii
16. Kurt Bernard
17. Patrick Herbert
18. Ofahiki Ogden

Coach: Kelvin Wright

 

Fiji vs. Papua New Guinea

Saturday, May 7 at 5:35pm, Pirtek Stadium — live via Fox Sports

 

Fiji Bati (squad)

Sisa Waqa
Tyrone Phillips
Junior Roqica
James Storer
Fabian Goodall
Brayden Wiliame
Benjamin Nakubuwai
Maurice Kennedy
Sitiveni Moceidreke
Akuila Uate 
Korbin Sims
Daniel Saifiti
Kane Evans
Eloni Vunakece
Kevin Naiqama
Tui Kamikamica
Tuimasi Pio Moceiwaiyevo Seci
Ratu Jowasa Tubailagi Drodrolagi
Etuate Tamanikaitai Qionimacawa
Iliavi Chris Ravu

Coach: Mick Potter

 

Papua New Guinea Kumuls

1. David Mead
2. Justin Olam
3. Kato Ottio
4. Nene Macdonald 
5. Stargroth Amean
6. Ase Boas 
7. Watson Boas 
8. Luke Page
9. Wartovo Puara Junior 
10. Henry Noki
11. Edward Goma
12. Rod Griffin
13. Adam Korave

Interchange:
14. Adex Wera
15. Brandy Peter
16. Willie Minoga
17. Kurt Baptiste
18. Timothy Lomai

Coach: Michael Marum

 

Tonga vs. Samoa

Saturday, May 7 at 7:40pm, Pirtek Stadium — live via Fox Sports

 

Mate Ma'a Tonga

1. David Fusitu’a
2. Mosese Pangai
3. Solomone Kata
4. Vai Toutai
5. Michael Oldfield
6. Feleti Mateo
7. Samisoni Langi 
8. Peni Terepo
9. Sione Katoa
10. Felise Kaufusi
11. Sika Manu
12. Tony Williams
13. Joe Ofahengaue

Interchange:
14. Nafe Seluini
15. David Fifita 
16. Patrick Kaufusi
17. Siosala Vave
18. Mickey Paea

Coach: Kristian Woolf

 

Toa Samoa

1. Tim Simona
2. Antonio Winterstein
3. Kirisome Auva’a
4. Ricky Leutele
5. Matthew Wright
6. Fa’amanu Brown 
7. Pita Godinet
8. Sam Kasiano
9. Kaysa Pritchard 
10. Junior Paulo
11. Leeson Ah Mau
12. Frank Pritchard
13. Sauaso Sue

Interchange:
14. Erin Clark 
15. John Asiata
16. Raymond Faitala-Mariner
17. Sam Tagataese 
18. Mason Lino

Coach: Matt Parish

 

QLD Residents vs. NSW Residents

Sunday, May 8 at 1:40pm, Langlands Park — live via Channel 9

 

Queensland Residents

1. Jahrome Hughes
2. Sami Sauiluma
3. Nemani Valekapa 
4. Aaron Whitchurch 
5. Linc Port 
6. Cameron Cullen 
7. Darren Nicholls 
8. Sam Anderson 
9. Anthony Mitchell 
10. Herman Ese’ese
11. Jack Svendsen 
12. Brett Greinke 
13. Jai Arrow 

Interchange:
14. Mitch Cronin 
15. Corey Jensen 
16. David Murphy 
17. Francis Tualau 
18. Ryley Jacks

Coach: Aaron Zimmerle

 

New South Wales Residents (squad)

Abraham Papalii
Asipeli Fine
Bureta Faraimo
Daniel Alvaro
Dylan Kelly
Elijah Taylor 
Jarrad Kennedy
Jordan Drew
Josh Drinkwater 
Justin Hunt
Ken Maumalo
Matthew Allwood
Mitch Barnett
Mitch Williams 
Omar Slaimankhel
Shannon Wakeman
Shaun Lane 
Shaun Nona
Zach Docker-Clay

Coach: Rip Taylor

 

City Origin vs. Country Origin

Sunday, May 8 at 4:00pm, Scully Park — live via Channel 9

 

Country Origin

1. Jack Wighton
2. Kane Linnett
3. Euan Aitken
4. Jarrod Croker
5. Isaah Yeo
6. James Maloney (capt.)
7. Jack Bird
8. Shannon Boyd
9. Rory Kostjasyn
10. Jack de Belin
11. Tyson Frizell
12. Boyd Cordner
13. Dale Finucane

Interchange:
14. Jordan McLean
15. Paul Vaughan
16. Tariq Sims 
17. Mitch Aubusson

Coach: Craig Fitzgibbon

 

City Origin

1. Clint Gutherson
2. David Nofoaluma
3. Aaron Gray
4. Ryan Matterson
5. Josh Mansour
6. Aidan Sezer
7. Chad Townsend
8. Reagan Campbell-Gillard
9. Nathan Peats
10. Leilani Latu
11. Chris Lawrence (capt.)
12. Bryce Cartwright
13. Nathan Brown

Interchange:
14. Addin Fonua-Blake
15. Tyrone Peachey
16. Curtis Sironen
17. Kyle Lovett
18. Tom Symonds

Coach: Brad Fittler