Wests Tigers duo Aaron Woods and James Tedesco have been named for Game II of the 2017 State of Origin series against Queensland on June 21 at ANZ Stadium.

After an impressive win in Game I, Blues Coach Laurie Daley has named an unchanged 17-man team from the squad that was successful over the Maroons at Suncorp Stadium.

Matt Moylan and Jack de Belin will again join the squad as reserves, while Sea Eagles fullback Tom Trbojevic will also join the squad, replacing Storm forward Jordan McLean due to injury.

Trbojevic had been in line to make his State of Origin debut in Game I but was ruled out due to an ankle injury sustained against the Brisbane Broncos. After making a successful return in the Sea Eagles' win over Newcastle on Friday night, he has been included in the squad.

Click here to see the new-look Queensland team for State of Origin Game II!

Both Woods and Tedesco were part of the Blues' successful team from Game I and have been retained in the side as Daley's side look to win back the State of Origin shield in Game II.

Both will be unavailable for Wests Tigers' Round 15 clash against the Cronulla Sharks, who will be without Wade Graham, Andrew Fifita, Jack Bird, James Maloney and Valentine Holmes.

Ivan Cleary's side are hopeful of welcoming back star halfback Luke Brooks for Saturday's match against the Sharks, with the 22-year-old not playing for the Club since Round 10.

Wests Tigers team to take on the Sharks will be announced at 4:00pm, Tuesday.

See the New South Wales Blues team named for State of Origin Game II below!

Be there at Campbelltown Stadium when we take on the Titans for Friday Night Football!

NEW SOUTH WALES

1. James Tedesco (Wests Tigers)
2. Blake Ferguson (Sydney Roosters)
3. Josh Dugan (St. George-Illawarra Dragons)
4. Jarryd Hayne (Gold Coast Titans)
5. Brett Morris (Canterbury-Bankstown Bulldogs)
6. James Maloney (Cronulla Sharks)
7. Mitchell Pearce (Sydney Roosters)
8. Aaron Woods (Wests Tigers)
9. Nathan Peats (Gold Coast Titans)
10. Andrew Fifita (Cronulla Sharks)
11. Josh Jackson (Canterbury-Bankstown Bulldogs)
12. Boyd Cordner, capt. (Sydney Roosters)
13. Tyson Frizell (St. George-Illawarra Dragons

Interchange
14. Jack Bird (Cronulla Sharks)
15. Wade Graham (Cronulla Sharks)
16. David Klemmer (Canterbury-Bankstown Bulldogs)
17. Jake Trbojevic (Manly-Warringah Sea Eagles)

Reserves
18. Matt Moylan (Penrith Panthers)
19. Jack de Belin (St. George-Illawarra Dragons)
20. Tom Trbojevic (Manly-Warringah Sea Eagles)

Coach: Laurie Daley