You have skipped the navigation, tab for page content
NSWRL Team Lists: Round 3

All the team lists for Wests Tigers, Balmain Tigers and Western Suburbs teams in Round 3 of their respective competitions.

Week Three will see the undefeated Wests Tigers Tarsha Gale side face the defending premiers Cronulla, while Balmain face Illawarra and Western Suburbs do battle with the Central Coast Roosters in both junior representative competitions.

Wests Tigers Intrust Super Premiership side, Western Suburbs Magpies, will also be in action for the first time this year with a trial match against the Bulldogs.

To follow all live scores of the games, visit the NSWRL Match Centre.

 

TARSHA GALE

Wests Tigers vs. Cronulla Sharks (Sat., February 23 at 12:00pm)

1. Jessica Whelan 3. Olivia Foster 4. Brooke Walker 6. Emily Curtain 7. Josephine Bee 8. Bianca Cornwell 9. Janaya Bent 10. Mackenzie Stone 11. Drew Grant 12. Mamana Alatini 13. Sophie Curtain (Interchange: 14. Georgia Nies 15. Neetaya Chanadoungdee 16. Jessica Kennedy 17. Anna Moa)

HAROLD MATTHEWS

Illawarra Steelers vs. Balmain Tigers (Sat., February 23 at 11:30am)

1. Alexander Miltiadous 2. Jamie Tam-O'Connor 3. Tafeuni Vea 4. Tanous Sukkar 5. Christopher Trad 6. Liam Wright-Terry 7. Christian Jardim 8. Mataele Fifita 9. Kain Munro 10. Watisoni Bogiso 11. Nathaniel Bakon 12. Will Carroll 13. Joseph Schmitzer (Interchange: 14. Jaxson Rahme 15. George Vournovas 16. Wilkinson Papalii-Afoa 17. Ponipate Rakuli 18. Sherif Awick 20. Vaka Aho 22. Elijah Sarkis 23. Semisi Foliaki)

HAROLD MATTHEWS

Central Coast Roosters vs. Western Suburbs (Sat., February 23 at 12:45pm)

1. Alosomu Lolohea 2. Jay Shipley 3. Lawrence Saipaia 4. Jet Boland 5. Raphael Pereira 6. Justin Matamua 7. Tyreece Rea-Milford 8. Tristyn Ball 9. Daniel Wood 13. Riley Williams 11. Isaiah Anamani 12. Saumani Solomona 10. Jack Simpson (Interchange: 14. Deacon Fox 15. Callum Van Deinsen 16. Jude Gomez 22. Teawanui Taute 23. Thomas Fisher)

SG BALL

Illawarra Steelers vs. Balmain Tigers (Sat., February 23 at 1:00pm)

1. Flynn Angles-Corke 2. Oskar Enasio 3. Livai Saukuru 4. Josh Rizk 5. Alfred Curuenavuli 6. Zane Camroux 7. Cooper Wood 8. Callum Ellis 9. Jake Kusto 10. Braydon Guyan 11. Zayn Wilkins 12. Henry O'Kane 13. Daniel Sykes (Interchange: 14. Jesse Provan 15. Jason Smyth 16. Stylez O'Mara 17. Harley Sanchez 18. Darcy Hoy 20. Blake Layton)

SG BALL

Central Coast Roosters vs. Western Suburbs (Sat., February 23 at 2:00pm)

1. Piliaau Togamaga 2. Bryce Crane 3. Paul Grove 4. Brady Saipaia 5. Jay Kirk 6. Luke Rouland 7. Harrison Meredith 8. Alan Tuilaepa 9. Kynan English 19. Eti Tavui 11. Jayke Lealuha-Puhotau 12. Raymond Redman 13. Levi Moger (Interchange: 16. Rick Thorn 17. Peter Davies 21. Riley Wiffen 23. Jurrado Smith 10. Byron Strickland)